Nowoczesne panele fotowoltaiczne

Najwydajniejsze na rynku monokrystaliczne panele fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się na dachach polskich domów. Krzem monokrystaliczny o szlachetnej ciemno grafitowej barwie z najwyższą sprawnością dokonuje transformacji energii promieniowania słonecznego na użyteczną energię elektryczną.

Dlaczego panele monokrystaliczne?

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne LONGI od Naatu Energy to elegancja, trwałość i gwarancja większej wydajności i najlepszej sprawności na rynku – na poziomie nawet powyżej 20%. Moduły tego rodzaju wyróżnia również niska masa i mniejsze rozmiary.

Maksymalna dostępna na rynku moc 370Wp jednego panela LONGI Hi-MO 4m
sprawia, że na tej samej powierzchni dachu uzyskamy większą moc instalacji w przypadku zastosowania ogniw monokrystalicznych. Panele polikrystaliczne w pochmurny dzień będą pracowały znacznie mniej efektywnie niż panele monokrystaliczne.

Monokryształy to również najmniejszy spadek mocy w czasie użytkowania oraz najwyższa trwałość – minimum 30 lat. Nowoczesna, dopracowana technologia produkcji umożliwia współpracę paneli z wszystkimi typami inwerterów i sterowników.

Instalacja monokrystaliczna cechuje się wysoką odpornością na różne anomalie pogodowe. Nie zagraża jej silny wiatr, grad, ani zalegający mokry śnieg. Panele monokrystaliczne cechują się wydajniejszą produkcją prądu nawet podczas kiepskiej pogody.

ikona-fotowoltaika

Panele monokrystaliczne - jeszcze lepsza efektywność

Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne w panelach monokrystalicznych wykonane jest z jednego dużego monokryształu krzemu o kształcie walca i średnicy około 30 centymetrów. Tnie się go na płytki o grubości 2-3 milimetrów. Pierwotnie krzem krystaliczny ma kształt kolisty, więc nie wycina się z niego kwadratów, a ośmiokąty. Pozwala to uniknąć sporych strat materiału.

Wycięte ogniwa zazwyczaj łączy się w trzy sekcje, w których napięcie energii wynosi około 35-40 V. Do każdej sekcji podpięta jest dioda, co zabezpiecza przed zbyt dużym spadkiem mocy ogniwa, gdy zacienieniu ulegnie jedna z jego części. Całość, tak jak w przypadku paneli polikrystalicznych, pokryta jest warstwą antyrefleksową.

Ogniwa monokrystaliczne wyróżniają się czarną barwą. Producenci instalację wyposażają również w aluminiową ramę w tym samym kolorze, aby panele elegancko prezentowały się na dachu.

Tutaj znajdziesz najpopularniejsze pytania i odpowiedzi w temacie paneli fotowoltaicznych!

Jesteś gotowy

na zmiany?

Skontaktuj się z nami!

lub poszukaj tego na naszej stronie